Březen 2009

nebe..:)

7. března 2009 v 17:41 | angel |  lovely

Zajímavé..

7. března 2009 v 17:38 | angel |  Zaujalo mě..

Horká čokoláda?:)

7. března 2009 v 17:35 | angel |  Bez čeho se neobejdem...xD..jídlooo

Je libo horká čokoláda??:)


Kávička=P

7. března 2009 v 17:30 | angel |  Bez čeho se neobejdem...xD..jídlooo
Ahoj...ptáte se proč zrovna káva?..xD..no..upřímně asi sama nevím kolik druhů káv existuje...a sama kávu nepiju..ale tyhle obrázky se mi mooc libí:)..jen se koukněte:)..
Sarah McLachlan-videa

7. března 2009 v 16:45 | angel |  Music is my life..
SARAH MCLACHLAN


Tak tady jsou fotky zpěvačky Sarah McLachlan..bohužel tu není životopis jelikož jsem doposud žádný nenašla jen pár údajů...A proto vás prosím kdydyby jste o nějakém věděli napište mi kde ho najdu do komentářů...Dala jsem sem alespoň nějaké ty fotky...


JinAK kdo tuhle zpěvačku moc nezná a chtěl by nějakou hezkou písničku od ní tak vám radím poslechněte si písničku S názvem ANGEL...je to písnička z filmu Město andělů...víc o filmu v rubrice(favourite films)...

SARAH MCLACHLAN-In The Arms An AngelI Will Remember
sv.Valentýn a já??

7. března 2009 v 16:20 | angel |  14.2.
Můj názor na sv.Valnetýn je asi takový...Já osobně sv.Valentýn neslavím jelikož..jednak nemám s kým a navíc si myslím, že když někdo někoho miluje tak by ho měl milovat po celej rok a néé jenom v jeden den kdy je to zrovna den zamilovaných a zrovna se to slaví...Upřímně bych valentýn jako takový svátek smazala...Slaví ho jen ti zamilovaný takže je to taková trochu disktriminace těch co zamilovaný nejsou..:)..

sv.Valentýn..:)

7. března 2009 v 16:16 | angel |  14.2.
Svatý Valentin (? - 269? Terni Itálie) byl snad katolický kněz, který roku 269 zemřel mučednickou smrtí. Není známo kdy a jak byl blahoslaven. Jeho svátek se slaví 14. února. Kolem existence a života tohoto světce panují velké nejasnosti, jednotlivé legendy o jeho životě se značně liší. Podle některých tvrzení byl sv. Valentin, který zemřel mučednickou smrtí 14. února, jednou ze dvou osob žijících ve druhé polovině 3. století za vlády císaře Claudia II., a to buď kněz v Římě nebo biskup v Interamně (dnešní Terni).
Svátek svatého Valentýna je pravděpodobně odvozen od svátku Luprecalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do "urny lásky" vloženy lístečky se jmény mladých dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho "miláčkem" v následujícím roce.

Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14.února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

Tradice svátku sv. Valentýna byla obnovena v USA počátkem 20. století, když se Walter Scott, známý výrobce vánočních přáníček, octl na prahu bankrotu. Jako řešení vymyslel obnovu tradice sv. Valentýna, který se od roku 1907 slaví v USA. Jeho společnost do dvou let ztrojnásobila své zisky. Pokusů o zavedení tradice, při které by mohl Walter Scott prodávat svá přáníčka však bylo více. Nikoli všechny ale byly tak úspěšné jako tento. Například Den velké tmy jako oslava všech slepců se velké přízni netěšil (1902), a tak byl po dvou marných pokusech nakonec nadobro zrušen.

Pablo Picasso:)

7. března 2009 v 15:57 | angel |  Hvězdy nebes..

Pablo PicassoPablo Picasso
Pablo Picasso se narodil v Málaze ve Španělsku, byl prvním dítětem José Ruize y Blasco a Maríe Picasso y López. Byl pokřtěn jako Pablo, Diego, José, Francisco de Paula, Juan Nepomuceno, Maria de los Remedios, a Cipriano de la Santísima Trinidad. Picassův otec, José Ruiz, byl malířem, jehož specialitou bylo realistické zobrazení ptáků a který byl většinu svého života profesorem umění na škole řemesel a kurátorem v muzeu. Picasso už jako chlapec prokazoval vášeň i cit pro kresbu. Podle jeho matky bylo jeho první slovo "piz", což je zkrácenina od lapiz, španělsky tužka.
Otec Picassa vyučoval různým technikám, např. kresbě a olejové malbě. Studoval na Akademii umění (Academia de San Fernando) v Madridu, ale studia nedokončil a po roce ji opustil.
Po studiích v Madridu se vydal do Paříže, centra umění v Evropě. V Paříži bydlel s Maxem Jacobem (novinář a básník), který mu pomohl naučit se francouzsky. Picasso pracoval hlavně v noci, kdy Max spal. Prošli spolu časy chudoby a beznaděje, hodně z Picassova díla se v té době muselo spálit kvůli teplu. V roce 1901 založil Picasso v Madridu společně se Solerem časopis Arte Joven. První číslo celé ilustroval sám. Od té doby se Picasso podepisuje jen Picasso, už ne Pablo Ruiz y Picasso.
Portrét Pabla Picassa, který namaloval Juan Gris (1912)


První léta 20. století trávil Picasso mezi Barcelonou a Paříží, kde v roce 1904 začal jeho dlouholetý vztah s Fernande Olivierovou. Právě ona se objevuje v mnoha obrazech té doby. Poté, co získal slávu a nějaký ten majetek, odešel Picasso od Olivierové k Marcelle Humbertové, které říkal Eva. Svou lásku k ní Picasso vyjádřil v mnoha kubistických obrazech.
Kromě manželky měl i množství milenek. Byl dvakrát ženatý a měl čtyři děti se třemi ženami.
V roce 1918 si Picasso vzal balerínu Olgu Khokhlovou, která mu představila život ve vyšších vrstvách společnosti. Měli spolu syna Paula, ze kterého se později stal motocyklový závodník a také řidič svého otce.
Picasso se s Khokhlovou často hádal. Ona trvala na společenském chování, zatímco on měl spíše sklony k chování bohémskému. V roce 1927 Picasso poznal sedmnáctiletou Marie-Thérèse Walterovou a začal si s ní tajnou aféru. Jeho manželství s Khokhlovou brzy skončilo rozloučením. Rozvod Picasso nechtěl, protože podle francouzského práva by Khokhlové připadla polovina jeho majetku. Zůstali tedy svoji až do roku 1955, kdy Khokhlová zemřela.
Picasso dlouho pokračoval ve vztahu s Walterovou a měl s ní dceru, kterou pojmenoval Maia. Marie-Thérèse po zbytek života žila v naději, že si ji Picasso jednou vezme, oběsila se 4 roky po jeho smrti.
Dora Maar, fotografka a malířka, byla také po dlouhou dobu Picassovou milenkou. Nejblíž si byli na konci 30. a začátkem 40. let a byla to ona, kdo zdokumentoval obraz Guernica.
Po osvobození Paříže roku 1944 se Picasso dal dohromady s mladou studentkou umění Françoise Gilotovou. Měli spolu dvě děti - Clauda a Palomu. Jako jediná z Picassových žen Gilotová Picassa roku 1953 opustila, údajně kvůli hrubému zacházení a nevěře. Picasso tím byl zdrcen. Prošel těžkým obdobím, kdy si uvědomil, že ve svých 70 letech už není pro mladé ženy tak atraktivní a vypadá vedle nich spíš směšně. Několik kreseb z té doby to jasně ukazuje - znázorňují ošklivého trpaslíka a krásnou mladou ženu. Geneviève Laporte, která s Picassem zažila krátký milostný románek, vydražila v roce 2005 právě takové Picassovy kresby, na nichž je i ona sama.
Další Picassovou láskou byla Jacqueline Roque, která pracovala v hrnčířské dílně Madoura, kde Picasso vytvářel a maloval keramiku. Vzal si ji roku 1961 a byli spolu až do konce Picassova života. Tento sňatek také představoval část pomsty Gilotové. Ta se snažila najít způsob, jak by legitimizovala své dvě děti, které měla s Picassem. Picasso ji podporoval v tom, aby se rozvedla se svým manželem, a tvrdil jí, že si ji poté vezme. Místo toho si ale vzal Roqueovou.
Picasso byl známá osobnost a lidé se zajímali jak o jeho dílo, tak o jeho osobní život. Byl všestranným umělcem, dokonce účinkoval i ve filmu, například se objevil ve filmu Jeana Cocteaua Orfeova závěť. Pablo Picasso zemřel 8. dubna 1973 v Mougins ve Francii během oběda s přáteli. Jeho poslední slova byla "Připijte si na mě, na mé zdraví, víte, že já už pít nemohu." Byl pochován na zahradě zámku Vauvenargues, ve Vauvenargues, Bouches-du-Rhône.

zdroj:wikipedia

Pusinka

7. března 2009 v 15:36 | angel |  14.2.

Jablko jako glóbus

7. března 2009 v 15:30 | angel |  Zaujalo mě..


Tak tenhle obrázek mě velkmi zaujal....Asi se budete hodně smát..a tak proč ne?:D...ale..já osobně si taky rejpu do jabka...:D..nedovedla bych si představit, že bych ho jedla tak jak ho jedí normální lidé:D...buď si do něj vyreju písmenka nebo nějakej obrázek..(samozdřejmě že ho pak poslušně spapám:D...)..možná že mnoha lidem tohle příde nechutný..ale tak každej jí věci jinak:D...(mezi moje papání patří i banán který jím výhradě lžičkou:D)...