Listopad 2008

PacFira.blog.cz

17. listopadu 2008 v 20:09 | angel |  Spřátelené blogy

Tak tohle je blog mojí sestřenky. Co o něm říct?...no..je úžasnej a je to blog o muzikálech apod...Jen sami koukněte:)

Jižní Amerika- o ní

15. listopadu 2008 v 15:18 | angel

Jižní AmerikaJižní Amerika je kontinent ležící větší částí na jižní polokouli. Jižní Amerikou prochází rovník; kontinent je ohraničen Tichým oceánem ze západu a Atlantským oceánem z východu. Jižní Amerika je spojena se Severní Amerikou úzkou pevninskou úžinou obvykle nazývanou Střední Amerika. K tomuto propojení došlo z geologického hlediska velmi nedávno.
Po celé délce západního pobřeží Jižní Ameriky se vypíná pohoří And. Na východ od And, směrem do vnitrozemí, jsou rozlehlé oblasti tropického deštného lesa. Většina jihoamerické pevniny východně od And patří do povodí Amazonky.
K prvnímu osídlení Jižní Ameriky došlo zřejmě přechodem lidí přes pevninský most v dnešním Beringově průlivu. Existují ovšem i náznaky migrace z jižního Tichého oceánu.
Jihoamerický kontinent byl od 16. století do počátku 19. století téměř zcela rozdělen do kolonií pod španělskou a portugalskou správou. V současnosti zde existuje několik nezávislých republik a pár zbývajících kolonií: Francouzská Guyana, Falklandy a přilehlé ostrovy.
K jihoamerickému kontinentu se počítají také přilehlé ostrovy, z nichž většina je kontrolována zeměmi na kontinentu. Ostrovy v Karibiku se přiřazují k Severní nebo Střední Americe.Candynky blog..

10. listopadu 2008 v 13:13 | angel |  moje lidixD

tohle je skvělej blog o heathu ledgerovi a je na něm spoustu zajímavých věcí..:)

Diplomky

8. listopadu 2008 v 21:14 | angel |  Moje diplomky
Japonsko a vějíře:)

8. listopadu 2008 v 16:16 | angel

Vějíř

Vějíře vždy byli Japonským tradičním doplňkem k oblečení.
Jsou dva základní druhy vějíře rozlišovány podle tvaru-
Učiwa-
ploché malované vějíře původně převzaty od Korejců
Ogi
-skládající vějíře
Vějíře se začaly nejdříve začaly používat při různých slavnostech .Je tomu tak i v současné době(lol)Vějíř plochého tvaru například používá rozhodčí sumo.Vějíř drží také herci divadla No.Neplní zde funkci dekorativní,nýbrž jeho pohnutím nebo nakloněním se naznačují pocity jako například radost,smutek pláč.....V těchto nejstarších dobách byly vějíře vyráběny ze dřeva cipřiše Hinoki a hedvábných prováků..Jako vše se tyto suroviny časem změnily.Začal se využívat papír,hedvábí,slonovina a pro Japonsko typický bambus aj.Málo známou skutečností zůstává použití vějířů zbraní.K tomu byla zapotřebí určitá úprava vějířů např.Ramena vyrobena z kovu a nakonci zaostřena.Takto se ohl využít i k blokování čepele.Možnosti vějíře jako zbraně byli tak velké že jej některé bojové školy zařadily i do hlavních disciplín.

Čajový obřad

8. listopadu 2008 v 16:14 | angel

Čado-Čajový obřad

Počátky pití čaje sahá do doby kdy z Číny do Japonska přichází naáboženství buddhismus:)Prý právě oni mniši v čele s kněze Eisajem(1141-1215),přicházejí se sazeničkou této rostlinky.Čaj se začal pěstovat v oblastech okolo Kjota a Fukuaki.V této doběje napsána kniha Kissa Jodžoki,kterou nenapsal nikdo jiný než kněz Eisai.V knize je vvyznačeno léčivé působení čaje na zdravý.V pozdějších dobách se pěstování rozšířilo okolo oblasti Udži,kde se kvalitní čaje vyrábí až do dnes.Ovšem pravého rozachu pití čaje se dočkalo až ve 13.století,kde vznikají různé způsoby obřadného pití čaje,který se však udržuje ve výše společenských vrstvách.Takže v této době nepijíčaj jen mniši ale oblíbili si jej i samurajové i šlechta,která pořádala čajové dýchánky,na kterých se pořádala Toča-soutěž o rozpoznání jednotlivých čajů podle chuti a vzhledu.Slavnosti se staly velmi formální,konaly se v přijímacích místnostech a využívali čínský porcelán.S tím nesouhlasil Murata Šuko,který vytvořil nový styl čajového sezení-Soan ča.Bylo určeno pro pár lidí a obřad se konal v malé čtvercové místnosti,kde byl vyvěšen jenom jeden svitek v Tokonomě.


Během doby se tento druh čajového sezení získal oblibu i u samurajů.Jiný styl byl oblíbený ovšem mezi obchodníky.Jeden z obchodní ze Sakai jménem Takeno džo studoval u Šukoova žaka sočina a stal se mistrem čajovýho sezení.Při svých sezení vystavoval na obdiv svojí sbírku drahého čajového náčiní a nádobí.V případě těchto způsobů pití čaje se nejedná o pravém čajovém obřadu.Skutečné čado nebo-li sado doznalo vzniku teprve kolem ro 1585,kdy byl pozván buddhystický mnich Sen Rikju(1522-1591)napůdu císařského paláce Kjotu při příležitosti čajjového obřadu,který pořádal kníže Tojomi Hidejoši


Tokio

8. listopadu 2008 v 16:14 | angel

Tokio

Tokio je nynější hlavní město této ostrovní země.Ovšem nebylo tomu tak vždy ,původně se toto město jmenovalo Edo akdysi to byla rybářská vesnice obklopená samímy močály.Změnu definitivně přinesla skutečnost,že sem přestěhoval svůj hrad Iesu Tokugawa.A poté co získal titul Šoguna vytvořil z Eda své sídelní město.To bylo příčinou rychlého rozrůstání.Porevoluci Meidži se zde usídlil i císařský dvůr a město získalo své dosavadní jméno Tokio-východní hlavní město.Ve 20.století prošlo město několika katastrofami,které ohrozily jeho existenci.První zkouškou bylo obrovské zemětřesení,při které uhynulo 140 000 lidí.Druhou a asi největší zkouškou v historii bylo bombardování za 2.světové války.Ale i po těchto neštěstích se město rozrůstá a pokračuje v tomto trendu i současnosti.Díky své historii nenajdete historické památky.Adminisravitně je Tokio je jedna správní jednotka,která je rozdělená na 23 čtvrtí,27 měst,1 okres,4 administravní jednotky,14 městeček a vesnic.

Tokijská čvrtˇGinza
Fotky

Japonsko a vše o něm

8. listopadu 2008 v 16:12 | angel
Lidé Wa žijí na hornatýchostrovech uprostřed océnu

-čínská kronika Wej ti z roku 297 n.l.

Toto je část textu jenž se stal zmínkou o existenci Japonců,jenž tehdejší čínští kronikáři nazývali národe Wa.Západní svět se o Japonsku dozvěděl ve 13.století,z dobrodružných deníků cestovatele Marka Pola,který ač sá nikdy Japonsko nenavštívil psal o tom co mu jiní řekli na jeho cestách.

První Evropané kteří navštívili Japosko byli Portugalští námořníci jež v létě roku 1543 ztroskotali se svou lodí u ostrova Tanegašima jenž leží jižně od Kjúšú .Mezi misionáři působícími na začátku 17.století v Japonsku byl Jezuita Spinola (roku 1622 byl popraven v Nagasaki),Který byl synem hraběte Oktavia Spinoly,Královského podkoního císaře Rudolfa II.
Japonské Bankovky-


Jiná fota a obrázky-
Krásná a povedená fotka,ne?:-))

Samuraj

Bambusový Lesík

Mijadžima

Přesto že se během 20.století stalo Japonsko nedílnou součástí západní civilizace a zdařilo se dokonce ezi země s nejrozvinutější ekonomikou,životním stylem a myšlení zůstávají Japonci v různých směrech nadále ve své tradičním světě.Není divu , že i dnes v době inforací zůstává mnoho věcí jenž jsou pro nás nejapoce záhadou obestřenou exotickými tradicemi.

Poradna, názory a vaše připomínky..

8. listopadu 2008 v 15:15 | angel
Ahojky všem...Dlouho jsem přemýšlela o tom co bych mohla dát na svůj blog..Nevěděla jsem to..projížděla jsem různé stránky a nic mě nezaujalo...Tak jsem se rozhodla něco napsat..vlastními slovy..Jen vymyslet na jaké téma..Tímto bych vás chtěla poprosit aby jste do této rubriky teda spíš do komentářů psali téma o kterých bych tu pak mohla psát nebo co vám tu chybí:)..Dejme tomu, že to bude něco jako...poradna nebo "názorovna":D....Pokud budete mít jakýkoliv problém, nápad pro tento blog tak sem můžete kdykoliv(prosím pouze do této rubriky/tohoto článku) napsat...Budu moc ráda za vaše nápady a věci co sem napíšete a pak sem budu přidávat mé články a mé názory....Tak..to je pro zatím všechno..tak...děkuji předem ....angel(autorka blogu):)

Zátiší...

7. listopadu 2008 v 18:01 | angel
Fruit And Wine II

Fruit And Wine I
Wine & Corkscrew

Pearl Harbor

7. listopadu 2008 v 17:15 | angel |  Favourite films=)

Pearl HarborPlakát
Originální název: Pearl Harbor
Žánr: Akční, Drama, Romantický, Válečný
Rok výroby: 2001
Režie: Michael Bay

POPIS:

Danny a Rafe jsou od dětských let přáteli a oba si zamilovali letadla a létání. Nerozešli se ani v dospělosti, kdy se oba stali piloty americké armády. V Evropě již zuří válka, ale američtí vojáci zatím tráví mírové dny na svých základnách. Přesto se Rafe, který je starší, přihlásí jako dobrovolník do britských RAF a odchází bojovat do Evropy. Krátce před odchodem se seznámí se zdravotní sestrou Evelyn. Evelyn a její kamarádky se přicházejí pobavit s vojáky z Rafeovy jednotky. Rafe a Evelyn spolu stráví poslední romantický večer. V závěru Rafe přizná Evelyn, že odchází do války. Danny s jednotkou a skupina zdravotních sester jsou převeleni na havajskou základnu Pearl Harbor, kde Evelyn oddaně čeká na každý Rafeův dopis. Jednoho dne je to právě jeho nejlepší přítel Danny, který přináší Evely smutnou zprávu. Rafe byl sestřelen nad mořem a zahynul. Ačkoliv se tomu brání, mezi oběma lidmi, které bolí ztráta přítele, začne vznikat milostné pouto. Zanedlouho spolu Danny a Evelyn stráví noc. Jednoho dne se však před dveřmi Evelyniny ošetřovny objeví Rafe, živý a zdravý. Zraněného pilota totiž vylovili z moře a zachránili francouzští rybáři. Rafe okamžitě pozná, že mezi Dannym a Evelyn vznikl cit. Jeho reakce je tvrdá a odmítavá, večírek na uvítanou skončí rvačkou. Do milostného trojúhelníku však nečekaně vstoupí historické události. 7. prosince 1941 napadlo Japonsko nečekaně základnu Pearl Harbor.


Heath Ledger-fotky 1

5. listopadu 2008 v 18:29 | angel |  Heath Ledger
v

ZDROJ:http://heath-ledger.xf.cz

Heath Ledger-životopis

5. listopadu 2008 v 18:22 | angel |  Heath Ledger

HEATH LEDGER


Heath Ledger se narodil 4. dubna 1979 v západo-australském Perthu. O herectví se začal zajímal už na základní škole. Základní herecké zkušenosti získal působením v Guildfordském divadelním souboru, v době kdy chodil na střední školu. Zanedlouho poté se objevil v australských televizních show. Jako například "Clowning Around" (1992), "Ship to Shore" (1993) a Pot a dřina "Sweat" (1996) ve kde hrál roli homosexuálního cyklisty.
Roku 1997 si v historickém televizním seriálu Řev "Roar" zahrál keltského prince Conora. Týž rok se objevil v malé roli Oberona ve filmové pohádce Tlapka "Paws". Devatenáctiletého chuligána Jimmyho si zahrál v celovečerní krimikomedii Ruce pryč! "Two Hands" (1999). Filmoví kritici film nazývali Australským Pulp Fiction. Po přestěhování do Hollywoodu v roce 1999 odehrál roli v komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím "10 Things I Hate About You".
Jeho herecké začátky byli obdobné jako u krajana Mela Gibsona, v roce 2000 odehrál roli jeho syna, ve výpravném dobrodružném mega filmu Patriot. Postavení nového talentovaného Hollywoodského objevu utvrdil v dobrodružném romantickém příběhu ze 14. století Příběh rytíře "A Knight's Tale" (2001), kde si zahrál mladého šlechtice, jenž zastoupí místo za svého zemřelého pána. Stejný rok si také zahrál vedlejší roli citově strádajícího Sonnyho, jenž si dobrovolně vezme život ve filmu Ples příšer "Monster's Ball".
V roce 2005 se objevil v roli Jacoba Grimma ve snímku režiséra Terryho Gilliama Kletba bratří Grimmů a v tomtéž roce si zahrál ve filmu Legendy z Dogtownu (režie Catherine Hardwicke), jež vypráví skutečný příběh o skupině mladých surfařů vystupujících pod názvem Z-Boys, kteří zavedli nový revoluční styl skateboardingu. Celý tento příběh by se vůbec nemohl odehrát, nebýt Skipa Engbloma - spolumajitele Zephyr Shopu, který zajistil Z-Boys jejich obrovskou slávu. Od okamžiku, kdy se skutečný Engblom doslechl o filmovém zpracování, si v roli sebe samého dokázal představit jedině Heatha Ledgera.
Ke konci roku 2005 (dokončen r. 2006) zaujal s prvu odmítanou rolí Ennise Del Mara ve filmu Zkrocená hora od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů - rančera a kovboje - kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. Film získal na MFF v Benátkách hlavní cenu Zlatého lva a byl nominován v sedmi kategoriích na Zlatý glóbus. Po boku Heatha Ledgera se zde objevil Jake Gyllenhaal v roli Jacka Twista. V tentýž rok si zahrál hlavní roli ve filmu Casanova. Jeho filmovou rolí z roku 2006 je úloha básníka Dana ve filmu Candy. Poté následoval film I'm Not There vyprávějící o životě legendárního písničkáře Boba Dylana, kde Heath hraje jednu s hlavních rolí. Jeho bohužel poslední rolí je zločinec Joker a protivník Batmana ve snímku Temný rytíř. Jeho premiéra příjde do kin, až po jeho smrti.
Zemřel zřejmě na srdeční kolaps, v důsledku dlouhotrvajícího fyzického vypětí, 22.1.2008 v New Yorku, USA.

zdroj:http://heath-ledger.xf.cz/

Heath Ledger-BLESK

2. listopadu 2008 v 20:00 | angel |  Heath Ledger
TRAILER: V českých kinech bude mít již 7. srpna premiéru nový díl batmanovské ságy Temný rytíř. Batman se v něm utká s Jokerem, kterého ztvárnil Heath Ledger (+28), jenž letos tragicky zemřel na náhodné předávkování léky.
Jeho výkonem jsou nadšeni nejen kritici, ale i herci, kteří si s ním ve snímku zahráli. Dokonce si přejí, aby Ledger získal za ztvárnění psychopatického Jokera Oscara.
Ve Spojených státech trhá film, jehož natočení stálo 2,6 miliardy korun, rekordy. Po prvním dni promítání v severoamerických kinech vydělal 965 milionů korun. To je o 100 milionů korun více, než co loni po prvním dni vydělala 'trojka' SpiderMana.
Všechny filmy s netopýřím hrdinou vydělaly od roku 1989 23,4 miliardy korun z prodeje vstupenek po celém světě.
V roli udatného Batmana se opět představí Christian Bale (34), který bude muset ochránit město Gotham před hrozivým Jokerem. Právě jeho ztvárnění zesnulým Ledgerem přitahuje k filmu oprávněnou pozornost. "Opravdu si myslím, že Heath ztvárnil kultovního zloducha, který přetrvá věky. Rád bych také samozřejmě viděl, že cenu dostal," říká sám Bale, který si přeje, aby Ledger dostal za svoji poslední dokončenou roli Oscara in memoriam.
"Může být prvním hercem od Petera Finche. A dokonce by tu zpropadenou věc mohl i vyhrát," připojil se Gary Oldman, jenž ve filmu hraje policistu Jima Gordona.
Připomněl tak jméno držitele ceny Americké filmové akademie, který jako dosud jediný získal v roce 1977 Oscara až dva měsíce po své smrti.
Ať již Ledger, který proslul rolí homosexuálního kovboje ve snímku Zkrocená hora, cenu dostane, nebo nikoliv, tak na jeho ztvárnění Jokera diváci jen tak nezapomenou.

Heath Ledger-o něm

2. listopadu 2008 v 19:58 | angel |  Heath Ledger

Heath Ledger

Herec

Datum narození: / datum úmrtí: 04.04. 1979 / 22.01.2008 Místo narození: / místo úmrtí: Perth, Western Australia,Australia / Manhattan, New York, USA Znamení:Beran


Životopis:
Heath Ledger se narodil v australském Perthu. O herectví se začal zajímat už když chodil na základní školu Guilford. Své první herecké zkušenosti získal působením v Guildfordském divadelním souboru. Brzy poté se začal objevovat v několika australských televizních show. První z nich byly "Clowning Around" (1992), "Ship to Shore" (1993) a Pot "Sweat" (1996) v němž si zahrál významnou roli homosexuálního cyklisty.

O rok později si zahrál keltského prince Conora v historickém televizním seriálu Řev "Roar". Stejný rok se objevil v malé roličce Oberona ve filmové pohádce Tlapka "Paws". V hlavní roli devatenáctiletého chuligána Jimmyho si zahrál v celovečerní krimikomedii Ruce pryč! "Two Hands" (1999). Filmoví kritici film nazývali Australským Pulp Fiction. Po přestěhování do Hollywoodu si zahrál v další významné roli komedie Deset důvodů, proč tě nenávidím "10 Things I Hate About You" (1999).

Opravdovou hereckou hvězdou se stal v roli syna Mela Gibsona ve výpravném dobrodružném mega hitu Patriot (2000). Postavení nového talentovaného Hollywoodského objevu potvrdil v dobrodružném romantickém příběhu ze 14 století Příběh rytíře "A Knight\\\\\\\'s Tale" (2001). Stejný rok si ještě zahrál vedlejší roli citově strádajícího Sonnyho, jenž si dobrovolně vezme život ve filmu Ples příšer "Monster\\\\\\\'s Ball".

V dobrodružném dramatu Čtyři pírka (The Four Feathers) si zahrál jednu z hlavních rolí britského důstojníka Harryho Favershama. Tento britsko-americký, romanticko-dobrodružný příběh lásky, přátelství, odvahy a sebeobětování byl natočen v roce 2002.

V roce 2005 se objevil v roli Jacoba Grimma ve snímku režiséra Terryho Gilliama Kletba bratří Grimmů a v tomtéž roce si zahrál ve filmu Legendy z Dogtownu (režie Catherine Hardwicke), jež vypráví skutečný příběh o skupině mladých surfařů vystupujících pod názvem Z-Boys, kteří přivedli k životu nový, revoluční styl skateboardingu. Celý tento příběh by se vůbec nemohl odehrát, nebýt Skipa Engbloma - spolumajitele Zephyr Shopu, který zajistil Z-Boys jejich obrovskou slávu. Od okamžiku, kdy se skutečný Engblom doslechl o filmovém zpracování, si v roli sebe samého dokázal představit jedině Heatha Ledgera.

Na přelomu roku 2005/2006 zaujal rolí Ennise Del Mara ve filmu Zkrocená hora od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů - rančera a kovboje - kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. Film získal na MFF v Benátkách hlavní cenu Zlatého lva a byl nominován v sedmi kategoriích na Zlatý glóbus. Po boku Heatha Ledgera se zde objevil Jake Gyllenhaal v roli Jacka Twista. Tato role mu vynesla ocenění na Oscara V roce 2006 si zahrál hlavní roli ve filmu Casanova. A také jednu z hlavních rolí ve filmu Candy. V roce 2007 natočil film I´m not there, kde hrál po boku Richarda Gera, Cate Blanchett a alších. Jeho posledním dokončeným filmem je Temný rytíř (Batman Begins 2) kde hrál roli Jokera. Premiéru má tento film v ČR 24.7.2008. Tato role ho prý velmi vyčerpala a začal kvůli ní brát hodně prášky na spaní, musel totiž na to totiž stále myslet.

Chodil například s Heather Graham nebo s Naomi Watts, ale nakonec ho zkrotila herečka Michelle Williams(seznámi se s ní ve filmu Zkrocená hora),s ní měl 2 letou dceru Matildu, jejímž kmotrem je Jake Gyllenhaal. (plánovali spolu hodně dětí bohužel se rozešli a ještě k tomu Heath zemřel) V posledních měsících svého života údajně chodil s Mary-Kate Olsen.

Dne 22.1. 2008 zemřel, zřejmě na předávkování léky na spaní. (Bylo mu pouhých 28 let). Jeho rodina však tuto verzi odmítá. A policie sebevraždu také vylučuje. V jeho newyorském bytě ho našla masérka, přivolaný lékař už mu nedokázal pomoci :-(. Avšak ani pitva neprokázala jeho pravou příčinu smrti, v těle neměl žádné drogy, jen pár prášků na spaní. Někde se spekuluje o tom že si jich ani nevzal moc, ale bral je už déle a srdce mu prý mohlo zastavit. To jsou však jen doměnky. Jeho rodina nechala jeho tělo převézt zpět do rodné Austrálie, kde měl 9.2. pohřeb. Na pohřbu byla celá jeho rodina a nejbližší přátelé i jeho expřítelkyně Naomi Watts, tak i samozřejmě Michelle Williams, Jake Gyllenhaal a jiní.

osobnosti.cz

Heath Ledger

2. listopadu 2008 v 19:39 | angel |  Heath Ledger
Tak tohle je pár fotek Heatha...Byl to můj nejoblíbenejší herec a v téhle rubrice nenejdete nic jiného než věci o něm..
Měl tak nádherný úsměv....:´(
Byl i "sexy":)....prostě nejlepší...kde se na něj hrabe "ZAC efron"..


Heath Ledger

Heath Ledger

Heath Ledger

Heath Ledger

Heath Ledger

Heath Ledger